Lokalizacja

Co znajduje się w okolicy:

 

 • Pałac Rajkowo – 450 m 
  Zabytkowe wnętrza, zachowane w układzie z XIX wieku ogrody, a także kawiarnia, strefa SPA i winnica – świetne miejsce na specjalne okazje i okazja do podziwiania historycznej architektury tuż obok domu.

 

 • Biura w Cukrowni – 1 km 
  Wybudowany niedawno nowoczesny obiekt z licznymi biurami i przestrzenią coworkingową do wynajęcia. W ciekawym architektonicznie kompleksie mieszczą się też punkty usługowe i restauracje.

 

 • PKP Szczecin Gumieńce – 1,5 km
  Lokalna stacja kolejowa, z której można dojechać do centrum. Dodatkową atrakcją jest jej zabytkowa architektura typowa dla tego regionu.

 

 • Uniwersytet Szczeciński – 1,5 km
  W odległości spaceru od osiedla znajduje się Wydział Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 

 • Rezerwat Przyrody – 3 km
  Rezerwat Przyrody Kurowskie Błota to unikalne pomniki przyrody, wijące się wśród zarośli kanały i majestatyczne pejzaże. Najważniejsze są jednak tereny rekreacyjne czy ścieżki rowerowe, które umożliwiają aktywny wypoczynek.

 

 • Atrium Molo – 4 km
  Popularne centrum handlowe, w którym załatwisz wszystko, a do tego zrobisz zakupy i zjesz w jednej z popularnych restauracji. 

 

 • Przejście graniczne Kołbaskowo – 5 km
  Miejsce o ważnej historii, a dziś najdogodniejszy punkt, przez który można przejść na drugą stronę granicy. Mieszkając na Osiedlu Rajkowe, na wycieczki rowerowe możesz jeździć po polskich i niemieckich drogach.

 

 

 • Auchan Kołbaskowo, 1,5 km
  Usługi, restauracje i sklepy- wszystko w jednym miejscu. Popularne miejsce spotkań, w którym można zjeść obiad czy dorobić klucze.

 

 • Decathlon, 1,5 km
  Położony obok ronda im. H Hakena market to nie tylko miejsce, w którym można kupić sprzęt sportowy i odzież. Znajduje się tu również serwis rowerów czy nart.

Szukasz mieszkania dla siebie z dala od zgiełku?

Jeśli zależy Ci na tym, by mieszkać z dala od zgiełku, zdecyduj się na  kameralne mieszkanie na Osiedlu Rajkowe. To zaprzeczenie anonimowych kompleksów na tysiące osób – tu każdego sąsiada będziesz znał z widzenia. Właśnie dla tego klimatu i związanego z nim bezpieczeństwa nasze osiedle jest tak chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi. To ważne, z czyim ogródkiem graniczy Twój ogród - tu znajdziesz głównie innych ludzi w podobnym wieku, którzy cenią komfort i ciszę. 

Kameralne osiedle – 7 km od bramy portowej w Szczecinie 

Osiedle Rajkowe znajduje się 7 km od bramy portowej w Szczecinie niedaleko Warzymic. To pozwala być dosłownie na styku dwóch światów – domowego spokoju i wyciszenia z ogromem możliwości, jakie daje miejskie życie. To z tego powodu tak wiele rodzin zdecydowało się w ostatnich latach na zakup mieszkania na licznych nowoczesnych osiedlach zbudowanych w tym czasie po tej części miasta. Jednym z nich jest planowane na wiosnę 2021 roku Osiedle Rajkowe.

Komunikacja, czyli codzienne dojazdy

Dla większości osób kluczowe znaczenie ma infrastruktura, a mówiąc prościej to, czy da się szybko dojechać do szkoły czy pracy. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się tylko ok. 650 metrów od osiedla, a kolejny znajduje się za najbliższym zakrętem. Linią 81 w 2 minuty można dojechać do kompleksu biurowego czy uniwersytetu przy ul.Cukrowej. Po 13 minutach można znaleźć się w samym centrum miasta. Blisko stąd również o autostrady A6 łączącej Szczecin z Berlinem.  

Piękno przyrody na wyciągnięcie ręki

Jeśli lubisz mieć codzienny kontakt z przyrodą, to na tym ukrytym wśród drzew osiedlu znajdziesz dla siebie idealną oazę spokoju. W odległości spaceru znajdują się najlepsze w okolicy tereny spacerowe, czyli Rezerwat Przyrody Kurowskie Błota. Miłośnicy natury mogą tu podziwiać rzadkie gatunki ptaków lub biwakować na brzegach jezior czy kanałów. Rozlewisko Odry to oddalone zaledwie o kilka kilometrów miejsce oferujące liczne atrakcje dla całej rodziny, takie jak ścieżki rowerowe, przystań czy Plaża Dziewoklicz.

Jakie jest sąsiedztwo mieszkań na sprzedaż?

Warzymice to niewielkie miasteczko znajdujące się w sąsiedztwie Osiedla Rajkowe. To miejsce idealne na rowerowe wycieczki. Innym ośrodkiem położonym obok jest Przecław znany z kilku dobrych restauracji i lubianego przez młodzież skateparku. Z drugiej strony w podobnej odległości znajduje się granica miasta Szczecin, a za nią supermarkety i wszystkie inne dogodności związane z życiem w mieście. Codzienne sprawy można też załatwić po drugiej stronie granicy w oddalonych o kilka kilometrów miasteczkach Nadrensee czy Granbow.

Mieszkania na sprzedaż w Rajkowie znajdują się blisko:

 • winnicy – 500 m
 • sklepu spożywczego – 550 m
 • prywatnego gabinetu lekarskiego – 600 m
 • pasażu handlowego – 1,5 km
 • restauracji – 1,5 km
 • przedszkola – 2 km
 • szkoły podstawowej, gimnazjum – 2 km

 

Z Rajkowa na cały świat!

To nie wszystkie atuty tego osiedla mieszkań. Warzymice, obok którego znajduje się Rajkowo, są od granicy oddalone o mniej niż 3 kilometry. Za nią zaczyna się już niemiecka autostrada 11, którą w kilkadziesiąt minut można wygodnie dojechać do Berlina i innych europejskich miast. 

copyright Osiedle Rajkowo 2019